Kurz sociokracie 6.-7. listopadu 2021

Ráda bych vás pozvala na dvoudenní kurz sociokracie, který připravujeme na víkend 6. a 7. listopadu 2021. Místem konání je jógové centrum v Praze – Stodůlkách, ulice Velichovská 17.
K čemu je sociokracie? Je to soubor nástrojů a metod, jak fungovat ve skupinách, aby se lidé mohli co nejvíc zapojovat. Hodí se hlavně pro skupiny, které nemají „šéfa“, fungují maximálně demokraticky a chtějí, aby se každý člen mohl k dění ve skupině vyjadřovat a také přebírat zodpovědnost a něco dělat.
Hodí se tento kurz právě pro vás? Pokud jste aktivní v nějaké skupině a chcete aktivizovat i ostatní, pak sociokracie může být tím vhodným nástrojem. Nebo jste u vzniku nové skupiny a hledáte model fungování. Nebo už nějakou dobu existujete, ale v poslední době došlo ke změnám, někteří lidé odešli, jiní přišli a skupina to chce dělat „jinak a lépe“.
Co budeme dělat?
Budeme mluvit o struktuře organizací – pyramida nebo kruhy? Kdy je která vhodná?
Dalším tématem jsou procesy: příprava návrhu k hlasování a samotné hlasování. Tohle si přímo prakticky vyzkoušíme a tak trochu natrénujeme.
Třetím důležitým tématem je zpětná vazba – jak ji integrovat do každodenního dění? Zpětná vazba znamená, že se skupina stále učí a stále se přizpůsobuje měnícímu se světu.

Proč považuju sociokracii za tak důležitou? Protože mění naše naučené vzorce. Ve škole i v práci se učíme fungovat jako „podřízení“ a nějaký šéf nebo učitel nám určuje, co máme dělat. Co když ale chceme dělat věci po svém? Pak musíme změnit své mentální nastavení, nespoléhat na vnější autoritu a sami přebírat zodpovědnost. To je změna, která nepřijde sama od sebe, musíme pro to aktivně něco dělat.

Pokud máte zájem přihlásit se na kurz, můžete tak učinit v přihlašovacím formuláři. Pro dotazy prosím pište na imertova17@gmail.com.

Publikováno
V rubrikách BLOG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *