Když nestíháte, tak zpomalte

Taky máte pocit, že nic nestíháte? Seznam úkolů je nekonečný, tři věci odškrtnete, pět jich přibyde. Stejně nekonečný je stres a pocit nedostatečnosti. Jak z toho ven?
Co to otočit? Nedívat se na věci jako na úkoly, ale jako příležitosti. Rozhodnutí udělat tento web mě donutilo ke spoustě práce, kterou klidně můžu vnímat jako seznam úkolů, kterým je potřeba se co nejrychleji prokousat. Nebo taky jako záměrně zvolené kroky k tomu, co chci dokázat.
Když si svět představím jako obrovský švédský stůl, pak je mi jasné, že nemůžu sníst všechno. Musím si vybrat a smířit se s tím, že většinu nezvládnu ani ochutnat. Nejlepší strategií je vybírat si ta sousta, která se nám jeví nejlákavější.
Když dokážeme překlopit vnímání v hlavě ze stresu z příliš mnoha úkolů na radost z té spousty příležitostí, co se změní? Možná si začneme lépe vybírat. Víc se soustředíme na to, co CHCEME než na to, co MUSÍME. Možná budeme dělat totéž, možná něco změníme. Ale když se budeme při svých volbách řídit i radostí, tak logicky té radosti bude o něco víc, že?
Takže když jste v časovém presu, zpomalte. To vám umožní urovnat si své myšlenky a hlavně priority. Odmítnout to, co není podstatné.
Když s vás pozvou ke švédskému stolu, tak taky budete pomalu chodit kolem a vybírat si to nejchutnější. Jaký by mělo smysl honit se kolem stolu a snažit se toho sníst co nejvíc?

Publikováno
V rubrikách BLOG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *